Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону
України «Про звернення громадян» мною розглянуто електронну петицію № 22/203452-еп «ДЕМОБІЛІЗАЦІЯ ЗА БАЖАННЯМ
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПІСЛЯ 18 МІСЯЦІВ СЛУЖБИ», ініційовану громадянкою М.В.Смішко, яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.
Стосовно порушених у петиції питань зазначаю таке.
У зв’язку з широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, в Україні було введено воєнний стан та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України від 3 березня 2022 року
№ 2105-ІХ, оголошено загальну мобілізацію.
Тисячі громадян України мобілізувалися до складу Збройних Сил
України, інших військових формувань та стали на захист держави.
Як Глава держави вдячний кожному Захиснику і кожній Захисниці
України за стійкість, мужність, героїзм та щоденний подвиг.
Під час дії воєнного стану перед Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки і оборони стоять складні завдання із захисту держави та забезпечення її обороноздатності, виконання яких потребує, у тому числі, і підготовленого особового складу.
Відповідно до Конституції України захист суверенітету і територіальної
цілісності України є справою всього Українського народу; оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України; захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України;
громадяни відбувають військову службу відповідно до закону (частини перша та друга статті 17, стаття 65).
Водночас обов’язком держави є забезпечення належних гарантій
правового і соціального захисту громадян, які виконують конституційний обов’язок щодо захисту Вітчизни.
З метою сприяння відновленню та відпочинку військовослужбовців до
Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» були внесені зміни, якими, зокрема, запроваджено можливість надання військовослужбовцям під час дії воєнного стану частини щорічної основної відпустки, а також відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.
Крім того, відповідно до планів військового командування проводиться
ротація військових частин і підрозділів з передових позицій та їх відведення у безпечні місцевості для відновлення боєздатності, що також надає військовослужбовцям можливість фізично відновитися й покращити свій морально-психологічний стан.
Загалом зазначені заходи спрямовані на посилення соціального захисту військовослужбовців, не допускаючи при цьому зниження боєздатності підрозділів Збройних Сил України, інших військових формувань, залучених до відсічі збройній агресії проти України.
Питання удосконалення гарантій правового і соціального захисту
Захисників і Захисниць України постійно перебувають на порядку денному роботи органів державної влади.
Конституцією України, законами України «Про Кабінет Міністрів
України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на Кабінет Міністрів України покладено здійснення заходів щодо забезпечення боєздатності Збройних Сил України та обороноздатності України, забезпечення соціальних і правових гарантій військовослужбовцям, організаційне керівництво мобілізаційною підготовкою й мобілізацією.
Ураховуючи викладене, я звернувся до Прем’єр-міністра України
Д.Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушені в електронній петиції питання та про результати їх розгляду поінформувати автора.
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
сайт