Провести демобілізацію тих, хто воює від перших днів. 

Військовий аналітик вважає, що потрібно встановити терміни демобілізації.

Політичний і військовий аналітик, ветеран АТО, колишній командир роти в батальйоні “Айдар” (2014) Євген Дикий розповів, що в Україні великої мобілізації не уникнути. Також він назвав чинники, чому українці не хочуть йти до армії. Одна із причини – це необхідність демобілізації тих, хто воює від перших днів.

Війна – це реальність, від якої не втекти
Колишній військовий наголосив, що на початку війни в українців був великий ентузіазм, щоб захистити країну. Проте війна триває вже надто довго.

“Чекати такого ж ентузіазму зі півтора роки війни, коли абсолютно незрозуміло, скільки ця війна триватиме – це або брехати, або не розуміння людської психології. Не хотіти йти на війну – це нормально. Не є нормою, коли людина радісно кричить – я хочу воювати. Але з цим небажанням потрібно щось зробити. Тобто війна – це не те, на що йдуть з бажанням, це реальність, від якої не втекти. Ти просто розумієш, що всі інші вибори – вони гірші. Що йти на війну – це погано, це дуже страшно. Але на війні буває страшно і є вибір – або ти навчишся керувати страхом, або він керуватиме тобою. Це треба зрозуміти і тут: йти на війну страшно, але піти на війну – це менше зло. Бо якщо ти не підеш – буде гірше”, – сказав він…

Великої мобілізації не уникнути: які кроки повинна зробити держава
Експерт вважає, що мобілізація триватиме, проте людям потрібно дати чіткі терміни перебування в армії та провести демобілізацію тих, хто воює від перших днів.

“Великої мобілізації, на мою думку, не уникнути. З боку держави має бути низка крокі, зокрема – демобілізувати тих, хто відвоював півтора роки. Це не можна зробити за день. Я чудово розумію командирів, які не хочуть відпускати тих, хто воює від перших днів. Це були мотивовані і досвідчені люди. Але зараз вони зношені та втомлені. Але не всі підуть. Я знаю хлопців, років 30, які не підуть. Але тим, кому за 50 – треба демобілізовувати. Півтора роки цієї війни – це велике навантаження. Але якщо буде рішення, що через пів року ті, хто воює від перших днів, підуть додому – це правильно. Їх можна замінити”, – вважає він.

Військовий аналітик вважає, що саме так можна пришвидшити мобілізацію в Україні, адже чіткі терміни дадуть людям розуміння, скільки часу їм доведеться пробути на фронті.

“Це впливає на мотиватицію тих, кого треба мобілізувати. Мало хто готовий купити квиток в один кінець, навіть добровольці. Тоді (у перші дні повномасштабної війни – ред.) усі думали – або загинемо, або переможемо. Варіанту, що це затягнеться на роки, не було. Люди йшли на кілька місяців, але не підписувались воювати до кінця свого життя. Ми маємо встановити фіксований термін служби з дедлайном. Далі людина може або залишатись, або повернутись в тил. Вирішення цієї проблеми зрушить мобілізацію”, – сказав він…

Детально читайте на сайті